skip navigation

NSC Spring Cup History

May 1-2, 2021

Join us for our most popular early-season outdoor tournament!

Tournament Contacts

Lucas Camargo

Director

Phone: 763.717.3231

Logan Halvorson

Registrar

Phone: 763.785.5678

2021 NSC Spring Cup Champions

Age Gender Division Team Name Location
9U Boys Green Lakeville SC Academy Gold Lakeville, MN
9U Girls Green Fusion SC Academy 1 Plymouth/Wayzata, MN
10U Boys Green Fusion SC Academy 1 Plymouth/Wayzata, MN
10U Boys Yellow Salvo SC East Steel Woodbury, MN
10U Girls Green Fusion SC Academy 1 Plymouth/Wayzata, MN
10U Girls Yellow WYSA Impacto Watertown, SD
11U Boys Green Fusion SC Academy 1 Plymouth/Wayzata, MN
11U Boys Yellow Thunder FC Fargo, ND
11U Boys Navy Shakopee SA Shakopee, MN
11U Girls Green Tonka United Academy 1 Minnetonka, MN
11U Girls Yellow Fire SC North Esko, MN
11U Girls Navy Fusion SC Navy 1 Plymouth/Wayzata, MN
12U Boys Green Fusion SC Academy 1 Plymouth/Wayzata, MN
12U Boys Yellow WYSA Gold Watertown, SD
12U Boys Navy Winona Euro FC Cruzeiro Winona, MN
12U Girls Green Kickers FC Elite Brooklyn Park, MN
12U Girls Yellow WYSA Gold Watertown, SD
12U Girls Navy NSSA Academy 2 Roseville, MN
13U Boys Green Alex Bunbury SA Twin Cities, MN
13U Boys Yellow Blaine SC 08B EDT 1 Blaine, MN
13U Boys Blue Wright County Cyclones Buffalo, MN
13U Girls Green Fire SC 08 Twin Cities, MN
13U Girls Yellow MapleBrook MN Eclipse P Maple Grove, MN
14U Boys Green Elmbrook United Elite Brookfield, WI
14U Boys Yellow MTA Nike 09B Pre-ECNL Richfield, MN
14U Boys Navy NSSA Academy 2 Shoreview, MN
14U Girls Green St. Paul Blackhawks Black St. Paul, MN
14U Girls Yellow East Ridge SC 07 Elite Woodbury, MN
14U Girls Navy Winona Euro FC Fluminense Winona, MN
15U Boys Green CRUNLS United Elite Coon Rapids, MN
15U Boys Yellow Winona Euro FC Flamengo Winona, MN
15U Girls Green Boreal FC North Metro, MN
15U Girls Yellow Blaine SC EDT Blaine, MN
16U Boys Green Edina SC Green Edina, MN
16U Boys Yellow Fusion SC Select 2 Plymouth/Wayzata, MN
16U Girls Green Edina SC Green Edina, MN
16U Girls Yellow SELECT Brookings, SD
17U Boys Green Fusion SC Select 1 Plymouth/Wayzata, MN
17U Boys Yellow Minnesota Rush Rochester, MN
17U Girls Green St. Croix Academy Blue Stillwater, MN
19U Boys Green Alex Bunbury SA Twin Cities, MN
19U Boys Yellow Blaine SC NPL Blaine, MN
19U Girls Green Keliix Intra Minneapolis, MN
17/19U Girls Yellow Esko United 03 Esko, MN