skip navigation

Indoor League Champions

Session I: Adult: October 29 - December 19, 2018; Youth: November 9 - December 19, 2018
Session II: Adult: January 7 - February 27, 2019; Youth: January 5 - February 24, 2019
Session III: Adult: March 11 - May 1, 2019, Youth: March 2- April 27, 2019

League Contacts

Karah Lodge

Director

Phone: 763.717.3238

Kelly Distad

Registrar

Phone: 763.792.7353

2018-19 SESSION I CHAMPIONS

Division Team Name
12U Boys Tornadoes
12U Girls TRSA Crushers
14U Boys NSSA Ensz
15U Girls Lobas
16U Boys MapleBrook Storm
19U Boys RAYS
19U Girls Wright County Taylor
Adult Coed Aguilas
Men's Rec CTU
Men's Over 35 North Siders

2017-18 SESSION III CHAMPIONS

Division Team Name
10U Boys STMA
10U Girls Blaine SC EDT 1
11U Boys Premier Force SC Feuerborn
11U Boys Championship MapleBrook Strykers
11U Girls Blaine SC EDT 2
12U Boys Blaine SC EDT 2
12U Girls North Metro Warriors
13U Boys Tornadoes
13U Girls Force SC Bestler
14U Boys Blaine SC EDT
14U Girls Blaine SC Brook
15U Girls NMSA Flash
16U Boys Force SC Herzog 2
16U Girls WBSC
19U Boys Centennial FC Tardoze
19U Girls Park Valley United FC
Adult Coed Berit FC
Men's Rec Tool Bags
Men's Over 35 Liverpool FC

2017-18 SESSION II CHAMPIONS

Division Team Name
10U Girls TRSA Destroyers
12U Boys Wright County Rockets
12U Girls Premier Wright County Thunder
12U Girls Championship TRSA Phoenix
14U Boys No Champion
14U Girls Premier WBSC Shock
14U Girls Championship Blaine SC Travel 1
16U Boys Zephyrs
16U Girls Wright County
19U Boys TG Pizza Rolls
19U Girls LUFC Blitz
Adult Coed Aguilas
Men's Rec A & D
Men's Over 35 Liverpool FC

2017-18 SESSION I CHAMPIONS

Division Team Name
12U Boys NMT Academy
12U Girls Wright County Thunder
14U Boys STMA United
14U Girls Princeton Tigers
16U Boys Force
16U Girls Minneapolis United
19U Boys WBSC Deportivo Orange
19U Girls LUFC Blitz
Adult Coed Invincibles
Men's Rec Red TJs
Men's Over 35 Liverpool FC

2016-17 SESSION III Champions

Division Team Name
10U Boys Premier Blaine Scorpions
10U Boys Championship Blaine SC EDT Gold 2007
10U Girls Premier Blaine Blue Lightning
10U Girls Championship North Metro Titanium
11 Boys Centennial
11U Girls Premier Blaine Warriors
11U Girls Championship Mustangs
12U Boys Blaine EDT 2005
12U Girls North Metro Academy White
13U Boys Blaine White
13U Girls Rebels
14U Boys Blaine Boom
14U Girls Blaine Storm
15U Girls NMSA Flash
16U Boys Blaine Summit
16U Girls Dakota REV SC Black
19U Boys Sports FC
19U Girls Rebels
Adult Coed Metro United
Men's Rec Centennial Wiseguys
Men's Over 35 The Flying Dutchman

2016-17 SESSION II CHAMPIONS

Division Team Name
10U Girls Blaine EDT
11U Girls Crushers
12U Boys Minnesota Jr Pros
13U Boys Fusion
14U Boys Blaine Boom
14U Girls North Metro
15U Girls Wright County
16U Boys Anoka Tornadoes
16U Girls Red Lightning
19U/20U Boys Dusty FC
19U/20U Girls NW Kickers
Adult Coed DnT FC
Men's Rec Puyol Pants Down
Men's Over 35 Old Boys

2016-17 SESSION I CHAMPIONS

Division Team Name
10U Boys Carioca 1
12U Boys Blaine United
14U Boys Son of Pitches
16U Boys Rebels
16U Girls MapleBrook
17U Girls NSSA
19U/20U Boys NSSA Phoenix
Adult Coed Thundercats
Men's Rec Centennial Wiseguys
Men's Over 35 The Flying Dutchman

2015-16 SESSION III CHAMPIONS

Division Team Name
U9 Boys Championship Blaine Fusion
U9 Girls Championship Blaine Breakaway
U10 Boys Championship Blaine Scorpions
U10 Girls Premier Blaine Storm
U10 Girls Championship Sharknado
U11 Boys STMA
U11 Girls Twisters
U12 Boys NM Fusion
U12 Girls NMSA Crew
U13 Boys North Metro Chaos
U13 Girls NMSA Flash
U14 Girls Centennial Storm
U15 Girls Blaine Dynamite
U16 Boys North Metro Snipers
U16 Girls WBSC Attack
U18 Boys Mustangs
U18 Girls Bengals
Adult Coed American Outlaws
Men's Rec Mighty Wombat FC
Men's Over 35 The Flying Dutchman

2015-16 SESSION II CHAMPIONS

Division Team Name
U11 Boys Airbenders
U11 Girls North Metro Thunderbirds
U12 Boys MapleBrook
U12 Girls Blaine Fury
U14 Boys Blaine Crush
U14 Girls Blaine Wave
U15 Boys TG Pizza Rolls
U15 Girls Blaine Dynamite
U16 Boys Thunder
U16 Girls NW Kickers United
U18 Boys White Bear SC 99 Orange
U18 Girls Bengals
Adult Coed American Outlaws
Men's Rec Wiseguys
Men's Over 35 Thundera FC

2015-16 SESSION I CHAMPIONS

Division Team Name
U11 Boys Blaine Thunder
U12 Boys Northwest Kickers Dehmer
U12 Girls Fusion SC
U14 Girls St. Paul Blackhawks
U16 Boys NSSA Phoenix
U16 Girls Premier WBSC Attack
U16 Girls Championship LUFC Assault
U18 Boys Premier TC United
U18 Boys Championship Huskies
Adult Coed Ball Movement
Men's Rec Mighty Wombat FC
Men's Over 35 The Flying Dutchman

2014-15 SESSION III CHAMPIONS

Division Team Name
U9 Boys NMT Sidewinders
U9 Girls Championship Blaine Force
U10 Girls Premier North Metro Stars
U10 Girls Championship North Metro Roadrunners
U10/11 Boys Blaine Blaze
U11 Girls Championship NW Kickers
U12 Boys Premier Blaine BLT
U12 Boys Championship Centennial Storm
U12 Girls Premier Blaine Wave
U12 Girls Championship Park Valley United FC
U14 Boys North Metro Blaze
U14 Girls Premier Northern Edge
U14 Girls Championship Centennial Cascade
U16 Boys Inferno
U16 Girls North Metro Galaxy
U17/18 Boys Centennial Warriors
U17/18 Girls BGBOD
Adult Coed The Nooners
Men's Rec Centennial Wiseguys

2014-15 SESSION II CHAMPIONS

Division Champions
U10 Girls North Metro Rush
U10/11 Boys Blaine Blaze
U12 Boys Premier Blaine BLT
U12 Boys Championship Fusion Boeder
U12 Girls Premier Blaine Wave
U14 Boys Premier Thunder United
U14 Boys Championship North Metro Tarleton
U14 Girls Premier Northern Edge
U14 Girls Championship Renegades
U15 Girls Championship North Metro Venom
U16 Boys Premier HGA
U16 Boys Championship NSSA Yoch
U16 Girls Premier Lakes United Eagles
U17/18 Boys The Pirates
U17/18 Girls Premier Forest Lake
U17/18 Girls Championship Cougars Bradley
Adult Coed The Nooners
Men's Rec Centennial Wisegusy
Men's Over 35 Team Hasco

2014-15 Session I Champions

Division Champion
U10/11 Boys Blaine Thunder
U12 Boys St. Paul United
U12 Girls Diamonds
U13 Boys Blue Galaxy
U14 Girls Team Xplode
U15 Girls TRSA Heat
U16 Boys Borussia Dortmund
U17/18 Boys Suburban Savages
Adult Coed Purple Pirates
Men's Rec FC Bosna
Men's Over 35 Malones United